|
Автор |
Сообщение |
k2607
|
11-Сен-12 11:57
|
Kaip išsirinkti virtuvinį kombainą - į ką kreipti dėmesį Jei jau apsisprendei kurias funkcijas turi turėti tavo virtuvės kombainas, tuomet galima rinktis konkretų modelį. Greičiausiai lyginsi kelis panašius įrenginius, tad atkreipki dėmesį į šiuos dalykus: Galingumas. Ši savybė yra pati reikšmingiausia. Kuo prietaisas galingesnis, tuo lengviau jis susidoros su didesne darbo apimtimi ir su kietesniais produktais. Galingumas labai susijęs su kaina – kuo galingiau, tuo brangiau. Rekomenduojama įsigyti bent 700W virtuvinį kombainą, kitu atveju įrenginys gali turėti problemų su kietos tešlos minkymu ar mėsos malimu. Galingesni įrenginiai dažniausiai turi kelis darbo greičius, tad su galingu kombainu galėsi atlikti ir mažiau galingumo reikalaujančius darbus.
Išmatavimai. Pagaliau įrenginys, kurio viena iš svarbiausių savybių yra išmatavimai. Tikrai nesinori virtuvėje turėti griozdo, netelpančio nei į vieną spintelę. Tad prieš perkant reikia labai gerai įsivaizduoti norimus išmatavimus, o dar geriau tiesiog išsimatuoti virtuvinio kombaino laikymui skirtą vietą. Įvertinki, kad jis sveria gan nemažai, tad jį dėti į sunkiai prieinamą vietą nerekomenduojama.
Priedai. Jei perki įrenginį, kuris atlieka ne visas virtuviniui kombainui būdingas funkcijas, pasiteirauki ar prie jo įmanoma prikomplektuoti daugiau darbų atliekančius priedus. Gal dabar tau reikia mažiau funkcijų, o ateityje norėsi, kad jis papildomai dar spaustų sultis ar tarkuotų bulves.
Valymas. Išskyrus pjaustymo peilius, visas kitas dalis galima plauti indaplovėje. Geriau, kad įrenginys turėtų kuo mažiau dalių, bus paprasčiau jį išrinkti ir sudėti. Dubenį ir maišytuvą patogu valyti su pačiu kombainu. Tiesiog įpilki į jį vandens bei valymo skysčio ir įjunk.
Peiliai. Jie turėtų būti pagaminti iš nerūdijančio plieno. Smulkinant peiliais rekomenduotina naudoti pulsavimo mygtuką. Jo pagalba lengviau reguliuosi apdorojamo produkto smulkumą.
Tiekimo vamzdis. Kuo platesnis, tuo geresnis. Jei pjaustai nedidelio skersmens produktą ir jis per laisvai juda tiekimo vamzdyje, rekomenduotina vamzdį susiaurinti, į jį įdedant specialų priedą.
Maišytuvo indas. Tikrai verta rinktis nedūžtamą maišytuvo indą. Taip pat naudinga, jei jis neturi metalinių dalių, tuomet prireikus susmulkintą maistą kartu su indu galėsi dėti tiesiai į mikrobangų krosnelę.
Dubenėlis. Didelės talpos indas leidžia vienu metu apdoroti didelį kiekį produktų, pvz., iki 2 l sriubos, 1.7 kg tešlos ar 7 kiaušinių baltymų. Tai tikrai naudinga ruošiant patiekalą dideliam žmonių kiekiui.
p.s. Į kombainą rekomenduojama dėti bent iki 80 ˚C atvėsusius skysčius ir produktus, kitu atveju galima pažeisti įrenginio dalis. Kokias funkcijas atlieka virtuvinis kombainas Išsirinkti virtuvės kombainą nėra taip sudėtinga. Svarbiausia – sugalvoti kiek jo atliekamų funkcijų nori. Įrenginys gali atlikti 5 skirtingus darbus ir jei juos visus darai pakankamai dažnai, virtuvės kombainas taps geru tavo draugu. Štai, ką turi mokėti geras kombainas:
Smulkinimą peiliais. Standartiškai į komplektą įeina du peiliai. Vienas skirtas mėsos malimui ir daržovių bei vaisių kapojimui ar smulkinimui stambiais gabalais. Kitas peilis veikia kaip maišytuvas ir skirtas košelių, pudingo, trintos sriubos bei kito gėrio, kurį reikia gerai susmulkinti gaminimui. Po kiekvienų dviejų maišymų iš eilės, rekomenduotina maišytuvui leisti atvėsti.
Pjaustymą disku. Įrenginys dažniausiai turi vieną arba du diskus, kurių pagalba galima tarkuoti bulves ir griežinėliais, šiaudeliais ar kitomis formomis pjaustyti daržoves bei vaisius. Pjaustomų formų įvairovė priklausys nuo diskų kieko, o kiekis priklausys nuo įrenginio modelio – atkreipki dėmesį, kad ne visi modeliai atlieka bulvių tarkavimo funkciją. Verta pasiteirauti ar prie perkamo įrenginio galima priderinti atskirai įsigytus papildomus diskus. Naudinga žinoti, kad ilgai naudojamas prietaisas įkaista, tad minkštėti linkusius produktus, pavyzdžiui sūrį, verta pjaustyti kol įrenginys dar nėra labai įkaitęs – kitu atveju produktas gali sulipti.
Sulčių spaudimą. Dažniausiai sulčiaspaudė skirta citrusiniams vaisiams, bet brangesni modeliai turi priedus, kurių pagalba sultis galima spausti ir iš daržovių.
Plakimą. Plaktuvėlis skirtas grietinėlei, kiaušiniams, įvairiems mišiniams. Plaktuvėlio nerekomenduojama naudoti pyragų tešlai, ją geriau apdoroti su minkymo priedu.
Tešlos minkymą. Standartiškai minkymas neturėtų užtrukti ilgiau nei 4 minutes. Vidutinis bandelių tešlos minkymo laikas yra 2 min. lėtu režimu, o pyragui skirtos tešlos minkymui turėtų pakakti 4 min. dirbat sparčiu režimu. Žinoma, laikas priklauso nuo įrenginio galingumo.
|
|
|
Страница 1 из 1
|
|
Ваши права в разделе
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
|
Текущее время: 21-Дек 19:10 Часовой пояс: GMT + 2
|
|